444 60 97 info@abatcerrahi.com.tr Kavaklı Mah. İbrahim Müteferrika Cad. No: 3 Beylikdüzü / İSTANBUL

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Orta yaşlı insanların en büyük problemlerinden biri yüzde yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sarkmalardır. Yakın zamana kadar sadece yüz germe (face-lifting) ameliyatı ile giderilebilen bu problem için günümüzde ameliyatsız alternatif tedavi yöntemleri de mevcuttur. Uygulama ve sonrasında, kişinin yaşam kalitesini düşürmeyen ameliyatsız yöntemler arasında, kilit askı ve focus ultrasound uygulaması sayılabilir.

Kilit Askı Ameliyatsız Yüz Germe

Özel olarak tasarlanmış silikon ipler ve esnek iğneler kullanılarak uygulanan “Kilit Askı” yöntemi ameliyatsız yüz germede devrim niteliği taşıyan yeni bir tekniktir. Lokal anestezi altında yapılan “Kilit Askı” uygulaması yaklaşık 45 dakika sürmekte ve saçlı deri altından yapıldığı için dikiş gerektirmemektedir. Her yaş ve her düzeydeki sarkma için uygulanabilen bir yöntemdir. Girişimden sonra hissedilebilecek olan hafif ağrı, ağrı kesici ilaçlarla kolayca yatıştırılabilmekte ve günlük hayata dönülebilmektedir. Eski ameliyatsız yüz germe teknikleri yaklaşık 1,5 yıl süreyle etkili olabilirken; “Kilit Askı” yöntemi, “uzun askılama süresi” ile 4-6 yıl kadar etkili olabilmekte ve yüzdeki doğal ifadenin korunabilmesini amaçlamaktadır.

Fokus Ultrason İle Yüz Germe

Son kuşak bir sistem olan Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason (HIFU), cildin kendini doğal yoldan iyileştirmesi yöntemini kullanır, cildin derin tabakalarına fokuslanmış termal enerji ulaştırarak yeni kollajen üretimini uyarır. 30 – 65 yaş arasındaki bireylerde; ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma ve gıdı toparlama gibi uygulamalarda kullanılan güvenli ve etkili bir sistemdir. 30 – 45 dakika süren tek seanslık uygulamayla, ciltte güçlü bir sıkılaşma ve gençleşme etkisi yaratır. Bir ay sonra etkileri görülmeye başlar, ikinci ayın sonunda maksimum sonuçlar ortaya çıkar.

Thermage İle Yüz Germe

Radyo frekans ile yüz, gıdı, karın, kol, üst bacak ve popoya ait gevşeklik ve sarkmaların giderilmesini sağlar. 30-60 yaş arasındaki kadınlar ve erkekler için uygundur. En önemli özelliği tek seansta yüz ve vücutta ameliyatsız germe sağlamasıdır.

Sıvı Yüz Germe

Yüz cildinde eksilen ve kaybolan maddeleri cilde geri kazandırarak, yüzü eski görüntüsüne ve hatta daha iyisine kavuşturmak için yapılan bir uygulamadır. Cilt ve cilt altı dokusuna enjekte edilen hiyalüronik asit gibi dolgu maddeleri ve bağ dokusu hücrelerini harekete geçirerek yeni doku oluşumuna sebep olan maddeler aracılığıyla yaşlanma çizgilerinin ve sarkmaların azalmasını sağlar. Kaybolan dokular yerine konulduğu için genelde hoşa gitmeyen şişmiş yüz görüntüsü bu uygulamada söz konusu değildir. İşlem sırasında çok hafif ağrı hissedilebilir. 30 dakika – 1 saat arasında uygulanabilen yöntemin etkisi 1,5 – 2 yıl arasında sürmektedir.

Altın İğne Uygulaması

Diğer yöntemler cildin alt tabakasına etki ederek cilde zarar verebilirken, Intracel uygulamasında iğneler ile cildin içine girilip cildin en altına etki edildiği için böyle bir risk söz konusu değildir. Tek seansta; özellikle el, boyun ve dudak çevresi kırışıklıklarında oldukça başarılı sonuçlar veren Intracel, yaz dahil yılın dört mevsimi uygulanabilmektedir.

Endopeel

Boyun, elmacık kemiği, el, kaş, göz çevresi, dudak, dekolte, selülit tedavisi, kasık germe, popo kaldırma gibi birçok yaygın kullanım alanı olan Endopeel yönteminde, karbolik asit ve yer fıstığı yağı doğrudan kas içine enjekte edilmekte, cerrahi müdahale gerektirmeden ve mimikleri dondurmadan kişinin doğal yollarla kırışıklarından kurtulması sağlanmaktadır.