444 60 97 info@abatcerrahi.com.tr Kavaklı Mah. İbrahim Müteferrika Cad. No: 3 Beylikdüzü / İSTANBUL

Basında Biz

Abat Cerrahi Tıp Merkezi‘nin Beylikdüzü Yakuplu’daki ilk şubesinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Öncelikle şifalar eylesin. Türkiye’nin sağlık kalitesinin ne kadar iyi olduğunu bu pandemi sürecinde gördük. Sağlıkla ilgili yapılan her türlü yatırımın aslında insan geleceğine olan bir yatırım olduğunu bir kez daha fark ettik. Dünya çapında yapılan birçok yatırımın perspektifi sağlık öncelikli olduğunu daha iyi anlamıştır. Pandemi bir açıdan çok acılar yaşattırdı ama diğer açıdan geleceğe bakış açımızı da değiştirdi. Bunu hep beraber görüyoruz. Bu işte emeğe geçenlere teşekkür ediyoruz. İyi çalışmalar diliyorum” dedi.


İlk adımımızı attık

Abat Cerrahi Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin ise “GOAT Grup olarak sağlık sektörüne ilk adımımızı attık. gerek tıp merkezi gerekse hastane olarak Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmet vermek istiyoruz. Bugün ilk bölgemiz olan Beylikdüzü’nde Cerrahi Tıp Merkezi’mizi açtık. Abat Cerrahi Tıp Merkezi olarak, iç hastalıkları, genel cerrahi, mikro biyoloji, geleneksel tıp, fizik tedavi, radyoloji, ağız ve diş sağlığı gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz. Bölgemizde en çok ihtiyaç duyulan sektörlerin başında sağlık turizmi gelmektedir. Bizde bu ihtiyacı karşılamak amacıyla ilk adımımızı atıp cerrahi tıp merkezimizi açtık ve bunun gururunu yaşıyoruz” açıklamasında bulundu.

Potansiyeli yüksek

Abat Cerrahi Tıp Merkezi Genel Müdürü Emre Yılmaz da “Yaklaşık 14 yıldır sağlık sektöründe yönetici olarak çalışıyorum. Burası yaklaşık 5 yıldır hizmet veren bir sağlık tesisi. Bu bölgede çok ihtiyaç duyulan ve potansiyeli yüksek bir kurum. Toplam on kattan oluşuyoruz. Bütün cerrahi ve ana branşlar yer almaktadır. Yaklaşık bir buçuk yıldır yönetim kurulu başkanımız Mehmet Şahin ile birlikte yürütmekteyiz. Tüm birimlerde hizmet vermekteyiz. Beylikdüzü’nde önemli sağlık kuruluşu olarak bulunmaktayız. Pandeminin yavaş yavaş azalmasıyla açılışımızı sağladık. Sağlık olarak normale döndük diyebiliriz” ifadelerini kullandı..KENDİ BRANŞINDA TECRÜBELİ İSİMLER

Abat Cerrahi olarak hizmet veren hastane, Beylikdüzü bölgesinin en iyi lokasyonunda yer alıyor. 10 Adet gözlem hasta yatağı, her biri kendi branşında tecrübeli 60 çalışanı bulunuyor. Tıp merkezinde kadrolu çalışan doktor sayısı 7, bazı bölüm ve branşlarda belirli günlerde hastanede hizmet veren 7 doktor daha mevcut. Merkez hedefini, “Çevresel faktör ve insanlardan kaynaklı sorunları azaltmaya yönelik çalışmalara önem vererek örnek gösterilecek yüksek kalite de standartı tutturmak hedefindeyiz. Hastalarımızın bize duydukları güveni hiçbir zaman sarsmadan dürüst, kaliteli ve ekonomik sağlık hizmeti sunma hedefindeyiz. Çalışanlarımızın güven ve huzur duydukları çalışma ortamını sağlayacak ve başarılarını birlikte kutlayacagımız zamanlar yaratıyoruz” şeklinde açıklıyor. Merkezin vizyonu ise “Sağlık hizmetlerinde üstlendiğimiz görevimizi, toplam kalite ilkelerine uygun, en gelişmiş tıp standartlarında, güvenilirliği ve saygınlığı ile sürekliliği sağlanmış, Kurumsal kimliği ile çalışanları bütünleşmiş bir şekilde sürdürmektir” ifadeleriyle anlatılıyor.

Kaynak: https://www.gazetedamga.com.tr/istanbul-haberleri/sifalar-olsun-h66143.html

Beylikdüzü’nün Yeni Cerrahi Tıp Merkezi Açıldı

 14 Temmuz 2021 

beylikduzu-abat-hastane-cerrahi-tip-merkezi-saglik

Abat Cerrahi Tıp Merkezinin Beylikdüzü’nde açılışı gerçekleşti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı açılışta siyaset ve eğitim camiasından birçok isim hazır bulundu. GOAT Grup olarak sağlık sektöründe ilk adımlarını attıklarını belirten Abat Cerrahi Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, yaptıkları girişimin gururunu yaşadıklarını söyledi.

“Pandemi, geleceğe bakış açımızı değiştirdi”

Beylikdüzü Yakuplu Mahallesinde gerçekleşen açılışa Esenyurt Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın’ın yanı sıra siyaset, eğitim ve iş dünyasından birçok önemli isim katıldı. Kurdele kesilmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Esenyurt Belediye Başkanı Göksu, konuşmasına yeni merkezin şifalar eylemesini temenni etti.

Yeni tip koronavirüs salgını ve pandemi sürecine değinen Göksu, “Türkiye’nin sağlık kalitesinin ne kadar iyi olduğunu bu pandemi sürecinde gördük. Sağlıkla ilgili yapılan her türlü yatırımın aslında insan geleceğine olan bir yatırım olduğunu bir kez daha fark ettik. Dünya çapında yapılan birçok yatırımın perspektifi sağlık öncelikli olduğunu daha iyi anlamıştır. Pandemi bir açıdan çok acılar yaşattırdı ama diğer açıdan geleceğe bakış açımızı da değiştirdi. Bunu hep beraber görüyoruz. Bu işte emeğe geçenlere teşekkür ediyoruz. İyi çalışmalar diliyorum” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_4274-1024x683.jpg
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik GÖKSU

“Ülkemizin birçok yerinde hizmet vermek istiyoruz”

Açılışta konuşan Abat Cerrahi Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Beylikdüzü’nde açılan bu merkezin GOAT Grup’un sağlık girişiminin ilk basamağı olduğunu belirtti. Açılışı yapılan tıp merkezinin gururunu yaşadıklarının altını çizen Şahin, “GOAT Grup olarak sağlık sektörüne ilk adımımızı attık. gerek tıp merkezi gerekse hastane olarak Türkiye’nin birçok bölgesinde hizmet vermek istiyoruz” diyerek yapacakları sağlık yatırımlarının devamının geleceğinin sinyalini verdi.

Türkiye’nin ve çevre coğrafyasının en büyük ihtiyaçlarından birisinin sağlık turizmi olduğunu söyleyen Şahin, “Abat Cerrahi Tıp Merkezi olarak; iç hastalıkları, genel cerrahi, mikro biyoloji, geleneksel tıp, fizik tedavi, radyoloji, ağız ve diş sağlığı gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz. Bölgemizde en çok ihtiyaç duyulan sektörlerin başında sağlık turizmi gelmektedir. Biz de bu ihtiyacı karşılamak amacıyla ilk adımımızı atıp cerrahi tıp merkezimizi açtık ve bunun gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı abat-cerrahi.jpeg

“Beylikdüzü’nün önemli sağlık kuruluşlarından birisiyiz”

Merkezin önemli bir potansiyel taşıdığını ve 14 yıldır sağlık sektöründe yönetici olarak çalıştığını söyleyen Abat Cerrahi Tıp Merkezi Genel Müdürü Emre Yılmaz, mevcut tesisin 5 yıldır hizmet verdiğini ve yeni yönetim ile bir buçuk yıldır çalıştıklarını söyledi. Pandemi sebebiyle açılışı yeni yapabildiklerini belirten Yılmaz, “Bu bölgede ihtiyaç duyulan ve potansiyeli yüksek bir kurumuz. Beylikdüzü’nün önemli sağlık kuruluşlarından birisiyiz” dedi.

Alanında uzman isimler ve tecrübeli kadro

Açılışı gerçekleşen sağlık tesisinin bünyesinde kendi alanlarında uzman ve tecrübeli 60 kişi çalışıyor. Toplam 7 kadrolu doktorun çalıştığı hastanede belirli branşlarda 7 doktor daha ek olarak hizmet veriyor. 10 adet hasta gözlem yatağı bulunan Abat Cerrahi Tıp Merkezi, teknolojik imkanları ve yetkin hizmet kadrosu ile acil müdahale ve genel cerrahi gibi alanlarda cerrahi müdahale kapasitesine de sahip. İç hastalıkları, genel cerrahi, mikro biyoloji, geleneksel tıp, fizik tedavi, radyoloji, ağız ve diş sağlığı gibi branşlarda da hastalarına kapılarını açan merkez, konumu ve benimsediği hizmet ilkeleri ile önemli bir potansiyel arz ediyor.