444 60 97 info@abatcerrahi.com.tr Kavaklı Mah. İbrahim Müteferrika Cad. No: 3 Beylikdüzü / İSTANBUL

Diyetisyen

Bölüm Hakkında

Beslenme, sağlığımızı etkileyen en önemli unsurdur. Doğru beslenme hastalıklardan koruyup uzaklaştırdığı gibi, yanlış beslenme de birçok hastalığa sebep olmaktadır. Aşırı ve dengesiz tüketimin, sağlıksız beslenmenin ve beslenme düzensizliğinin yol açtığı günümüz hastalıklarının en yaygın olanı ise obezite ve aşırı kilolardır. 

 

Beslenme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlıklı bir yaşam için besinlerin tüketilmesidir. Toplumda bazı hastalıkların oluşmasında dikkat edilmesi gereken bir kavramdır. Beslenme yetersizliğinde bazı hastalıkların oluşumunda doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle sağlığımızı korumak için uygulanan işlemler vardır. İlaç tedavisi veya diyettir. Diyet, çok fazla alınan besin fazlalığının vücutta yaptığı zararları en aza indirmek için yapılan bir eylemdir. Genellikle kilo problemi yaşayanların başvurduğu bir yoldur. Bazı durumlarda boy indeksine göre kilosu yetersiz olanlar kilo alımı için bir beslenme ve diyet uzmanından yardım alırlar.

 

Sağlıklı Beslenme Şekli

Yanlış beslenme sonucunda vücudumuz fazla kalori alır. Gereksiz bir şekilde alınan her kalori doğal olarak sağlığımız için tehlikelidir. Çünkü fazla yağ oranı olan bir insanda kalp-damar hastalıkları, diyabet, yüksek tansiyon ve kolestrol riskleri oldukça yüksektir. Bu gibi durumlarda sağlık kuruluşlarının beslenme ve diyet bölümüne giderek yaşınıza ve sağlık kontrolleriniz yapıldıktan sonra genel durumunuza uygun bir şekilde tedavi almanız mümkündür. Beslenme, her yaşta çok önemlidir.

Etik ve bilimsel kurallardan ödün vermeyen, insana saygılı Abat Cerrahi Tıp Merkezi kadrosundaki seçkin uzman doktorları ile teşhisten tedaviye tüm birimleri ile hizmet vermektedir.

Hastalarımızın bize duydukları güveni hiçbir zaman sarsmadan dürüst, kaliteli ve ekonomik sağlık hizmeti sunma hedefindeyiz. Çalışanlarımızın güven ve huzur duydukları çalışma ortamını sağlayacak ve başarılarını birlikte kutlayacagımız zamanlar yaratıyoruz. Teknolojik yenilikleri, bilimsel ve yönetsel gelişmeleri sürekli takip ederek hastalarımızın hizmetine sunuyoruz. Fiziksel ortamın yenilenmesinin sürekliliğini saglayarak hastalarımıza ve çalışanlarımıza ferah, güvenilir ortamlar sunuyoruz.

Doktorlarımızı Tanıyın

Alanında uzman ve profesyonel hizmet veren doktorlarımızı tanıyın. Doktorlarımız hakkında tüm bilgileri web sitemizden öğrenebilirsiniz.

Randevu ve Bilgi İçin

Randevu ve bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman müşteri temsilcilerimiz size en iyi hizmeti vermek için görevdedir.