444 60 97 info@abatcerrahi.com.tr Kavaklı Mah. İbrahim Müteferrika Cad. No: 3 Beylikdüzü / İSTANBUL

Çene Dolgusu – Jawline Dolgu

Estetik açıdan en önemli bölgelerimizden biridir çene. Zaman içerisinde ciltte hyaluronik asit, yağ tabakaları, elastik ve kollajen lift miktarı azalır ve bunlara bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Yüz dolgusu, yıllar içinde oluşan bu kırışıklıkların ve sarkmaların, içerisinde bulunan hyaluronik asit madde ile giderilmesine yardımcı olur. Yüz dolgusu ile birlikte, cildin alt tabakalarında bulunan ve zaman içerisinde azalan bu kimyasal bileşiğin cilde tekrar kazandırılması hedeflenir. Yüz bölgesinde en fazla tercih edilen işlemlerden biri çene dolgusudur.

Çene Dolgusu

Çene dolgusu, çene hattının belirgin hale getirilmesi, yüzün diğer bölgeleri ile orantılı olmayan çene ucu veya çene hattı görünümünün iyileştirilmesi amacı ile uygulanır. Çene bölgesinde dolgu uygulamasını en çok yaptığımız alanlar çene ucu ve çene köşesi dediğimiz <jaw line> bölgesidir. Bu alanlara yapılan uygulamalarla daha belirgin, dikkat çekici ve yüzün diğer kısımlarıyla uygun bir oran elde edilmiş olur.

Jawline Nedir?

Çene dolgusu, çene hattının belirgin hale getirilmesi, yüzünüzün diğer bölgeleri ile orantılı olmayan çene ucu veya çene hattı görünümünün iyileştirilmesi amacı ile uygulanır

Jawline Dolgu Neden Yapılır?

  • Yüzün geriye kalan kısımlarından daha geride veya orantısız olan çene hattını iyileştirmek
  • Yuvarlak yüz hatlarını keskinleştirmek
  • Gıdı bölgesininin toparlamaya katkı sağlamak
  • Dudak ve çene arasındaki uyumu daha belirginleştirmek
  • Yanaklardaki sarkmayı toparlamak

Yüz Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Çene dolgusundan uygulanmadan önce, uygulanacak bölgeye lokal anestetik krem sürülerek uygulama sırasında oluşabilecek ağrıyı en aza indirmek amaçlanır. Uygulama sonrasında geçici olarak şişlik veya morluklar gözlemlenmesi normaldir. Uygulamanın başarısı ve yan etkilerinin oluşmaması açısından işlemin uzman doktorlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

Çene dolgusunun kalıcılığı, uygulanan hastaya ve bölgeye, sorunun boyutuna, uygulamanın miktarına ve daha önce uygulama yapılıp yapılmadığına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 6-18 aya kadar kalıcılık sağlayabilmektedir.