444 60 97 info@abatcerrahi.com.tr Kavaklı Mah. İbrahim Müteferrika Cad. No: 3 Beylikdüzü / İSTANBUL

İnnea Aqua

İNNEA AGUA

Ciltte gerginlik, sıkılaşma, nem artışı sağlayan ve cildin içine enjekte edildikten hemen sonra etki ederek biorevitalizasyonu başlatan Innea Aqua piyasada çok önemli bir açığı dolduracak gibi görünüyor. İki farklı molekül ağırlığında saf hyalüronik asit ile bir disakkarid olan Trehaloz’dan oluşan dünyada ilk ve tek biolojik lifting özelliği sağlayan üründür. Bu yüzden biolift olarak adlandırmak yanlış olmayacaktır.

Yüksek nemlendirme kapasitesi saf hyaluronik asit ve Trehaloz birlikteliğinden, kollajen sentezini uyarma etkisi de iki farklı konsantrasyon ve moleküler ağırlıkta hazırlanmış hyaluronik asit yapısından gelmektedir.
Biyolojik lifting aşısı / Innea Aqua Avantajları;

Uygulaması ağrısızdır, uyuşturucu krem/iğne gerektirmez,

Hemen nemlendirme ve sıkılaştırma etkisi yaratır ve bu etki giderek artar böylece hastanın ürün ile ilgili beklentilerini tatmin eder.

Nemlendirme için uygulanan diğer saf hyaluronik asit uygulamalarına göre çok daha az enjeksiyon noktasına ihtiyaç duyar,

Ciltte gerginlik için uygulanan yüksek volüm dolgu uygulamalarının hacim artırıcı, şiş yanak görüntülerinin oluşmasına gerek kalmaz ve hacim artışı istemeyen hastalarda çok rahat tercih edilebilir,

İşlem 5 dakika sürmez

Bir ay arayla 2 veya 3 kez uygulanması yeterlidir.

6-8 arayla da birer seans tekrarı etkinin uzatılmasında yardımcı olur.

Dolgular, gençlik aşıları ve botoks uygulamaları ile rahatça kombine edilebilir.

Yaş sınırlaması yoktur.

Cilt sıkılaştırma ve lifting etkisinin yanında biorevitalizasyon etkisi birliktedir.

Serbest Hyaluronik asitin iki farklı yani düşük yoğunluklu ve yüksek yoğunluklu molekül ağırlığı sayesinde hem ciltte hızlı bir nemlenme, hem de fibroblastların yüzey antijenlerinden retiküler kollajen tip 3 üretiminden sorumlu CD 44 antijenlerini tetikleyerek lifting etkisi yaratacak güce sahip olmuştur.

Trehaloz ise enerji verici bir moleküldür ve dokunun rejenerasyonunda gereken enerjiyi sağladığı gibi yüksek su tutucu ve nem verici etkisi ile hyaluronik asitin nemlendirme gücünü artırarak daha uzun süre etkiyi desteklemektedir. Böylece nemlendirme ve lifting kapasitesine sahip bir ürün ortaya çıkmıştır.

Özellikle yüz bölgesinde gerekli etkiyi sağlamak için 6 nokta tekniği şeklince uygulanır. Yüzünde sarkma ve elastikiyet kaybı olan ve tedavi için dolgu istemeyen kişiler için iyi bir seçenek oluşturur. Doğal bir görünüm sağlayarak hem ciltteki kırışıklıkları, hacim kayıplarını düzeltir hem de cilde nem verir.

Yüz, boyun, dekolte, eller gibi bölgelerde ihtiyaca göre 3-4 hafta aralarla 2-3 seans uygulamak ve yine cildin durumuna göre uygulanmadan elde edilen sonucun devamlılığını sağlamak üzere 6-8 ay aralıklarla tek enjeksiyon şeklinde uygulama önerilmektedir.