444 60 97 info@abatcerrahi.com.tr Kavaklı Mah. İbrahim Müteferrika Cad. No: 3 Beylikdüzü / İSTANBUL

Yüz Botoksu

Bilimsel adıyla ‘botulinum toxin’ yani botoks uygulaması vücudun belli bölgelerinde ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Ülkemizde ‘dolgu’ olarak da bilinen botoks işlemi en temelinde kırışıklık çizgilerinin altının özel bir sıvıyla doldurulması ve daha gergin bir cilt yüzeyi yaratarak kırışıklıklardan kurtulmak anlamına gelmektedir. Son derece kolay olan bu işlem sonucunda hem kırışıklarınızdan kurtulur hem de çok daha dolgun ve genç görünen bir cilde sahip olursunuz.
Elbette kırışıklık diyince ilk akla gelecek yerlerde biri boyundur. Tüm vücutta yaşı en çok belli eden bölgelerden biri olan boyun yaşınız ilerledikçe hem sarkar hem de birçok kırışıklık barındırır. Bunun yanında yanak bölgesi, özellikle ‘gülümseme çizgileri’ dediğimiz çizgiler zaman geçtikçe kırışıklık barındırmaya çok müsait bölgelerdir. Bu bölgelere uygulanacak botoks sayesinde bu bölgeleri hem çok daha gergin bir hale getirebilir hem de kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden, yalnızca problemli bölgelere iğne yoluyla enjekte yapılarak uygulanan botoks işlemi sonrasında 48 ila 72 saat arasında gözle görülür sonuç alabilirsiniz. Etkisi 4 aya kadar süren botoks uygulamasının etki süresi tekrarlanan uygulamalarla 10 aya kadar dahi uzatılabilir. Üstelik düzenli olarak botoks işlemini yaptıran hastalarda etki süresinin çok daha uzadığı gözlemlenmiştir.

Kliniğimiz yalnızca yanak ve boyun botoksu değil, yüzdeki birçok bölgeye yaptırılabilecek botoks uygulamaları ve botoks uygulamasıyla terlemenin önüne geçme konusunda da hizmet vermektedir. Uzmanlarımızdan biriyle iletişime geçerek siz de daha gergin ve kırışıksız bir cilt için ilk adımınızı atabilirsiniz.